– O drogi walczyliśmy w budżecie obywatelskim jak lwy, chociaż ten budżet powinien być raczej na fanaberie mieszkańców, a drogi powinny powstawać z budżetu miasta – uważa Dariusz Legutowski, nowy radny w zielonogórskim ratuszu.
Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej został wybrany głosami m.in., mieszkańców Jędrzychowa i ich zamierza reprezentować na sesjach. Czego brakuje mieszkańcom tej części Zielonej Góry? Na przykład placu zabaw.
Brakuje nam takich miejsc, dzieci nie mają się gdzie podziać. Wiem coś na ten temat, bo mam dwóch synów, którzy na Jędrzychowie się wychowali, ale kompletnie nie mieli się gdzie spotkać. Kiedyś spotykali się przy takich betonach obok marketu. Mówili: tato, zróbcie coś, bo nie mamy się gdzie podziać. Znam te problemy, dzieci nie mają takiego miejsca na tym osiedlu. Są osiedla, na których jest podobnie.Dariusz Legutowski, radny Koalicji Obywatelskiej
Legutowski dodał, że w ostatnim czasie uwaga mieszkańców Jędrzychowa w budżecie obywatelskim koncentrowała się przede wszystkim na infrastrukturze drogowej, co odbywało się kosztem miejsc do rekreacji.
Nowy radny zasiądzie w trzech komisjach: Rozwoju i Ochrony Środowiska, Integracyjnej oraz Skarg, Wniosków i Petycji. W tej ostatniej będzie wiceprzewodniczącym.
To jest komisja, której nam brakowało w poprzedniej kadencji. Chcieliśmy z pewnych wniosków skorzystać, nie było takiej możliwości, a wyczekiwanie ileś godzin, na to, żeby złożyć wniosek nie jest zbyt oczywiste.Dariusz Legutowski, radny Koalicji Obywatelskiej
Cały program do wysłuchania na portalu wZielonej.pl.