Wizytą przedsiębiorców w Sejmie RP

20 stycznia 2022r. w Sejmie RP odbyło się spotkanie przedsiębiorców z Posłami na Sejm. Sytuację gospodarczą zmusza nas do podjęcia zdecydowanych działań w obronie miejsc pracy wielu milionów ludzi. W trakcie dyskusji wskazano wiele zagrożeń wynikających z nowego „Polskiego Ładu”, który w sposób znaczący demoluje rynek małych i średnich firm. Koszty działalności gospodarczej w ostatnich latach wzrosły bardzo mocno. Wiele małych firm może nie doczekać do końca 2022 roku. Trzeba ratować nasz polski mały biznes. Mam nadzieję, że nasz głos zostanie zauważony. Musimy się zorganizować. Już niebawem kolejne spotkania z nową organizacją małych pracodawców.

Udział mikrofim w tworzeniu PKB wynosi 31 proc. Mikrofirmy stanowią 96,2 proc. polskiego sektora przedsiębiorstw. Jest ich w Polsce ok. 1,94 mln. W latach 2013-2014 udział mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w tworzeniu PKB wyniósł łącznie 48,5 proc.*. Obecnie wynosi ok. 50 proc.

„Małe firmy umierają po cichu” to chyba najsmutniejsze i najtrafniejsze podsumowanie #PolskiŁad i #drożyznaPIS w kilku słowach. Z przedsiębiorcami trzeba rozmawiać i konsultować przepisy, bo to oni i ich pracownicy utrzymują państwo!

Dziękujemy za zaproszenie na spotkanie w Sejmie Panu Waldemar Sługocki – Poseł RP