Kronikarz miasta Zielona Góra

INTERPELACJA nr 41/DJL/2021

Proszę o wskazanie osoby odpowiedzialnej za prowadzenie Kroniki Miasta Zielona Góra. Jaki jest zakres wykonywania zadań osoby na tym stanowisku? Czy osoba ta posiada w swojej umowie klauzule o zakazie konkurencji?

Odpowiedź Prezydenta:

Link: https://legutowski.pl/wp-content/uploads/2021/02/DOBR_0003_12_2021_LegutowskiD_odp.pdf

Materiały prasowe oraz zdjęcia:

https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-dziwna-wojna-na-profilach-spolecznosciowych-lacznik-zielonogorski-kronikarzem-miasta/ar/c1-15461758

1 marca 2021, 18:38

„…Łącznik pełni funkcję kroniki?
Przez blisko 20 lat kronikarzem Zielonej Góry była Ewa Duma. Gdy przeszła na emeryturę, w kwietniu 2019 roku urząd miasta ogłosił nabór na głównego specjalistę, gdzie w zakresie wykonywanych obowiązków wpisano prowadzenie Kroniki Miasta. Teraz jednak, za sprawą interpelacji złożonej przez radnego Dariusza Legutowskiego okazuje się, że Zielona Góra posiada kronikarza i jest nim ponoć Łącznik Zielonogórski i strona internetowa urzędu miasta.

  • Dla mnie to jest dziwna sytuacja. Opozycyjni radni tacy jak ja nie mają dostępu do Łącznika, zazwyczaj możemy tam zapoznać się z propagandą sukcesu serwowaną przez obóz prezydenta. Teraz okazuje się też, że zawłaszczono kronikarza miejskiego. Problem w tym, że w tej gazecie nie przeczytamy o rzeczach niewygodnych dla prezydenta Kubickiego – przekonuje radny…”

„…A co z kronikarzem? – Proszę szczerze odpowiedzieć, kiedy pan sam zaglądał do miejskiej kroniki – wskazuje Kubicki. – Zmieniły się nam czasy, więc to zadanie przejął Łącznik i jego dziennikarze, którzy na bieżąco relacjonują to, co się dzieje w mieście. W tym nie ma żadnej polityki – podkreśla prezydent…”

Kronika Miasta Zielona Góra

https://zbc.uz.zgora.pl/dlibra/publication/edition/10831?id=10831&dirds=1&tab=1

https://mzl.zgora.pl/wystawy/ilustrowana-kronika-zielonej-gory/