Udostępnienia umów zawartych z firmą Lifehackers Franciszek Przybyła

INTERPELACJA nr 87/DJL/2022

W dniu 7 czerwca 2022r. na adres e-mail Sekretarza Miasta Zielona Góra wysłałem pismo z prośbą o przesłanie umów zawartych z firmą Lifehackers Franciszek PrzybyłaUsługa polegająca na doradztwie w zakresie kreowania wizerunku Miasta Zielona Góra na kwotę 38 181,80zł z dnia 29-01-2021r.

Pomimo wielu ponagleń nie otrzymałem odpowiedzi, a w dniu 8 lipca 2022r. od Pani Sekretarz Miasta poinformowała mnie, że mój e-mail został skierowany do Pana Prezydenta. Tego samego dnia z radnym Januszem Rewersem osobiście stawiliśmy się w biurze Pana Janusza Kubickiego. Ponowiliśmy prośbę o wgląd w żądane dokumenty zgodnie z wysłana informacją. W trakcie spotkania uzyskaliśmy odpowiedź, że mamy ponownie złożyć pytania na piśmie.

W dniu 13 lipca 2022 r. na adres poczty elektronicznej sekretariatu Prezydenta Miasta Zielona Góra oraz Sekretarza wysłałem e-mail z pytaniami o następującej treści:

Dotyczy: Kontrola radnych w zakresie – USŁUG FIRMY LIFEHACKERS FRANCISZEK PRZYBYŁA

W nawiązaniu do spotkania z dnia 8-07-2022r. w Urzędzie Miasta Zielona Góra z Panem Prezydentem Januszem Kubickim i radnymi Dariuszem Legutowski oraz Januszem Rewersem przesyłam ponownie listę żądanych dokumentów:

  1. Umowy zawarte z firmą LIFEHACKERS FRANCISZEK PRZYBYŁA na kwotę 38 181,80 zł z dnia 2021-01-29 dot. USŁUG POLEGAJĄCYCH NA DORADZTWIE W ZAKRESIE KREOWANIA WIZERUNKU MIASTA ZIELONA GÓRA.
  2. Faktury firmy LIFEHACKERS FRANCISZEK PRZYBYŁA za wykonane usługi na rzecz Miasta Zielona Góra
  3. Załączniki poświadczające wykonanie ww. usług

Jednocześnie oczekuje odpowiedzi na następujące pytania:

  1. Według jakiej procedury wybrano firmę LIFEHACKERS FRANCISZEK PRZYBYŁA do wykonania USŁUG POLEGAJĄCYCH NA DORADZTWIE W ZAKRESIE KREOWANIA WIZERUNKU MIASTA ZIELONA GÓRA?
  2. Czy były też oferty innych podmiotów? Jeśli tak to oczekuje dosłania kopii tych ofert.

Zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym w wykonywaniu mandatu radnego, radny ma prawo do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały oraz wglądu w działalność urzędu gminy, a także spółek z udziałem gminy, spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych, gminnych osób prawnych, oraz zakładów, przedsiębiorstw i innych gminnych jednostek organizacyjnych.

W przypadku wątpliwości lub dodatkowych pytań uprzejmie proszę o bezpośredni kontakt.”

W sierpniu otrzymałem pismo z dnia 27.07.2022 r. podpisane przez Pana Dariusza Lesickiego w.z. Prezydenta Miasta Zielona Góra, w którym informuje, że przygotowanie żądanej informacji wymaga od pracowników Urzędu Miasta Zielona Góra podjęcia kolejnych czynności, których nie udało się zrealizować w terminie 14 dni. Przygotowanie żądanej informacji wymaga zgromadzenia i przeanalizowania danych, a w konsekwencji dodatkowego nakładu pracy.

Ponadto w trakcie trwania sesji Rady Miasta zarówno w dniu 30 sierpnia 2022r. jak i 27 września 2022r. ponownie w obecności Panów Prezydentów Miasta Zielona Góra zadałem pytania, kiedy otrzymam żądane dokumenty. Niestety do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi.

W związku z powyższym wnoszę o jak najszybszą odpowiedź na powyższe pytania.

Załącznik:

  1. Skan pisma nr DP-BP-II.033.13.2022 RISS 5694914 z dnia 27.07.2022r.

Odpowiedź na interpelację:

Link do dokumentów: https://bip.zielonagora.pl/interpelacja/485/352/#

Uwaga: Umowy do dnia dzisiejszego (15-11-2022r.) nie dotarły!!!

Franciszek Przybyła to ten Pan na zdjęciu po lewej stronie obok P. Mejzy.

Źródła:

Rejestr umów BIP UM ZG

75376_rejestr_umow_2021.pdf (zielonagora.pl)

Wpis na Twitterze Szymona Jadczaka dziennikarza śledczego WP – https://twitter.com/szjadczak/status/1465221831649107975

(1) Szymon Jadczak na Twitterze: „Ponad tydzień temu zapytałem prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego za co dał Łukaszowi Mejzie 30 tys. zł i czy zażąda zwrotu tych pieniędzy, skoro już widać że to lewizna. Zamiast odpowiedzi urząd poprosił o moje źródła a prezydent napisał do mnie wzruszający list. WTF?🤔 https://t.co/g9OHEu8Mma” / Twitter


Materiały prasowe

Link: https://wiadomosci.wp.pl/jak-ludzie-lukasza-mejzy-szukali-klientow-wstrzasajace-relacje-rodzicow-sledztwo-wp-6709733868153440a
Link: Jak poseł Mejza 'sumiennie’ pracował dla Kubickiego. Za co mieszkańcy Zielonej Góry musieli mu zapłacić? (wyborcza.pl)
Link: Mejza w gabinecie Kubickiego czuje się jak u siebie. Zielona Góra coraz bliżej PiS (wyborcza.pl)

Mejza | Wyniki wyszukiwania | Wiadomości Lubuskie (wlubuskie.pl)