Budowy dróg osiedlowych przy ul. Ignacego Domeyki oraz Henryka Arctowskiego

INTERPELACJA nr 1/DJL/2018

W ostatnich latach Jędrzychów znacznie się rozbudował. Wciąż przybywa nowych inwestycji. Osiedle Uczonych na Jędrzychowie jest aktualnie dużym placem budowy. Ulice Domeyki i Arctowskiego stanowią bardzo ważny ciąg komunikacyjny. Zapewniają dojazd do kolejnych ulic w głębi osiedla. Odbywa się nimi ruch pieszy, osobowy oraz ciężarowy (realizowane są dostawy materiałów budowlanych ciężkimi pojazdami).

Mieszkańcy ul. Domeyki od 40 lat zmagają się z utrudnieniami. Stan nawierzchni jest fatalny. Liczne dziury i błoto w szutrowej drodze uprzykrzają życie od wielu lat. Mieszkańcy zwracają również uwagę na problem z odprowadzeniem wody opadowej. Nawet podczas średnich opadów ich posesje są zalewane. Jest to ulica łącząca Osiedla Uczonych z ul. Kożuchowską. Większość działek przy tej ulicy jest już zagospodarowana.

Ulica Arctowskiego jest kolejną ulicą dojazdową prowadzącą do osiedla Uczonych. Mimo wybudowania na końcu osiedla nowej ulicy Łukasiewicza, ruch w dalszym ciągu odbywa się tą drogą, gdyż jest ona krótsza. Pierwsze budynki powstały tu ponad 10 lat temu. Obecnie większość działek jest zabudowana.

Reasumując ul. Domeyki i Arctowskiego są ważnymi drogami dojazdowymi do osiedla Uczonych. Korzystają z nich nie tylko liczni mieszkańcy tychże ulic ale również mieszkańcy dalej położonych ulic w głębi wciąż rozbudowującego się osiedla Uczonych. Stanowią one ważne połączenie komunikacyjne. Ponad to jest to droga do szkoły dzieci z osiedla.

Prosimy o wpisanie budowy ul. Domeyki oraz Arctowskiego do budżetu miejskiego w przyszłym roku, tak aby realizacja inwestycji mogła zakończyć się w bieżącej kadencji Rady Miasta i Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Odpowiedź Prezydenta:

Link: https://legutowski.pl/wp-content/uploads/2019/06/59669_DOBR_0003.43.2019.Odp_PM.pdf

Materiały prasowe i zdjęcia:

Link: https://plus.gazetalubuska.pl/stosy-pism-i-coraz-mniej-cierpliwosci-mieszkancy-arctowskiego-w-zielonej-gorze-nie-ustaja-w-walce-by-przy-ich-ulicy-zylo-sie/ar/c1-15170738

https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,28444689,zyjemy-tu-w-halasie-pyle-i-kurzu.html